Skip navigation

Contact Center

FOD Economie, K.M.O., Middenstand en Energie
Contact Center

Vooruitgangstraat 50
1210 Brussel

Tel. (gratis nr.): 0800 120 33
Fax (gratis nr.): 0800 120 57

Stel je vraag via het online webformulier

Pension reform, employment by age, and long-run growth in OECD countries

Publicatiedatum: 11/01/2012

Taal: English (EN)

Link: Download de paper door Tim Buyse (SHERPPA, Ghent University), Freddy Heylen (SHERPPA, Ghent University, IRES, Université catholique de Louvain) en Renaat Van de Kerckhove (SHERPPA, Ghent University)

Categorie Digibib: Economie, Overheid, Senioren

Soort uitgave: Paper

Overheidspublicatie: Nee

Download de paper door Tim Buyse (SHERPPA, Ghent University), Freddy Heylen (SHERPPA, Ghent University, IRES, Université catholique de Louvain) en Renaat Van de Kerckhove (SHERPPA, Ghent University)
Tim Buyse, Freddy Heylen en Renaat Van de Kerckhove onderzoeken de effecten van pensioenhervorming in een model met overlappende generaties (OLG) van vier periodes voor een open economie waarin gewerkte uren door drie actieve generaties, onderwijs van jongeren, de pensioenbeslissingen van oudere arbeidskrachten en de totale groei per hoofd van de bevolking endogene factoren zijn. Naast de kenmerken van het pensioensysteem kent het model van de auteurs een belangrijke rol toe aan de samenstelling van het fiscale beleid. Het beschrijft de feiten opvallend goed voor verschillende OESO-landen. De resultaten van de simulatie geven eerder de voorkeur aan een intelligent pay-as-you-go-pensioensysteem dan aan een volledig gefinancierd privésysteem. Voor het promoten van werkgelegenheid, menselijk kapitaal, groei en welzijn zijn de positieve effecten van een pay-as-you-go-systeem het sterkst wanneer het systeem het individuele inkomen (en de bijdragen) uit arbeid en het pensioen nauw aan elkaar verbindt en wanneer het een aanzienlijk gewicht toekent aan inkomen uit arbeid als oudere arbeidskracht om de basis voor het berekenen van het pensioen te bepalen.